Reklama

Te działania na poznańskich ulicach mają być jeszcze bardziej intensywne. "W tym roku proces przesunął się o ponad miesiąc"

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Chodzi o sprzątanie liści.

Jak poinformowano, firmy zajmujące się porządkowaniem poznańskich chodników, dróg dla rowerów i jezdni mają zintensyfikować sprzątanie liści opadających na miejską infrastrukturę drogową.
"Tegoroczna pogoda sprawiła, że dopiero teraz liście zaczęły opadać z drzew. Szczególnie widać to w ostatnich dniach, po silniejszych podmuchach wiatru. W minionych latach proces ten zaczynał się już w drugiej połowie września i był bardziej rozłożony w czasie. W tym roku przesunął się o ponad miesiąc - na koniec października, przez co w krótszym czasie spada z drzew znacznie więcej liści" - informuje Agata Kaniewska, rzeczniczka ZDM.

Podkreśla, że dodatkowo deszczowa pogoda sprawiła, że trudniej je usuwać z chodników lub jezdni. Z tego powodu zalecono firmom sprzątającym, by jeszcze większy nacisk położyły na tego typu prace porządkowe.

Obecnie sprzątanie liści prowadzone jest stopniowo w pasach drogowych we wszystkich częściach Poznania. Zgłoszenia dotyczące stanu czystości ulic będących w administracji ZDM można przesyłać poprzez aplikację Smart City lub telefonicznie tel. 61 646 33 44 (miejska infolinia).

ZDM przypomina, że poprzez wspomnianą miejską infolinię lub mail [email protected] mieszkańcy mogą składać zamówienia na dostarczenie pustych worków na liście, opadające na miejskie chodniki, położone przy ich posesjach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
29.20 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro