Reklama
Reklama

Jaśkowiak: w Poznaniu stoi się w korku "tylko" 14 minut na 10-kilometrowym odcinku. Po remontach ma być jeszcze lepiej. "To sukces"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik/archiwum
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik/archiwum

Prezydent Poznania jest znany z tego, że stara się ograniczać natężenie ruchu w centrum.

Wielokrotnie brał udział w akcjach promujących korzystanie z miejskich rowerów lub z transportu publicznego. Jednak często krytykowany był za między innymi płatne parkingi i utrudnianie "życia" kierowcom.

W czwartek w social mediach przyznał, że inwestowanie w komunikację miejską, to jedyne rozwiązanie, aby w centrum miasta poprawić komfort podróżowania.

Nasza polityka transportowa, ograniczanie ruchu samochodowego, inwestowanie w komunikację miejską, kolej metropolitalną, infrastrukturę rowerową i pieszą nierzadko była przedmiotem krytyki. Ale to jedyna skuteczna strategia służąca poprawie komfortu podróżowania po mieście, także samochodem! - napisał prezydent Jaśkowiak i dodał, że dzięki zmianom, które od 9 lat konsekwentnie wprowadza w Poznaniu stoi się w korkach znacznie krócej niż w innych polskich miastach.

- Tylko 14 minut na odcinku 10 km w rankingu miast, w których traci się w korkach najwięcej czasu daje nam to VIII miejsce. Zważywszy na trwające w mieście remonty, jest to sukces, gdy je zakończymy, będzie jeszcze lepiej - podsumował prezydent Jacek Jaśkowiak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro