Prace przy Andersii Silver coraz bardziej zaawansowane. Na budowie pojawił się niezwykły gość
To mały Jaś z Fundacji Mam Marzenie.
Najwyższy budynek Poznania co prawda osiągnął już docelową wysokość, ale oddany do użytku zostanie dopiero w 2025 roku. Już teraz jednak wzbudza zainteresowanie miłośników architektury. Jednym z nich okazał się 8-letni Jaś, podopieczny Fundacji Mam Marzenie. Marzeniem chłopca było pojawienie się na budowie obiektu, a marzenie udało się zrealizować pod koniec wakacji. - Choć chłopiec walczy z nowotworem to nie przestaje rozwijać swojej pasji, którą jest budownictwo. W jej realizacji pomagają wolontariusze fundacji i to właśnie dzięki ich inicjatywie Jaś mógł spełnić jedno ze swoich wielkich marzeń, jakim było odwiedzenie budowy "z prawdziwego zdarzenia". Na jego realizację wybrał budowę najwyższego budynek Poznania, czyli Andersię Silver - informuje inwestor. Firma PORR, która jest wykonawcą Andersii Silver nie ukrywa, że wizyta była wzruszająca dla całego zespołu i był to jeden z dni, który pamięta się do końca życia.
Ale Andersia Silver inspiruje też dorosłych. Twórca internetowy Adrian Zwoliński nakręcił filmy o realizacji najwyższego budynku w mieście, które można zobaczyć na kanale "Szklane Domy" na YouTube. Widać tam postępujące prace.
Jeszcze inaczej budynkiem zainspirował się pasjonat architektury, Michał Cieślarski. Stworzył model budynku w miniaturze. - Postęp prac nad modelem biurowca Andersia Silver można śledzić na facebookowej grupie "Architektura w miniaturze", a powstającą model najwyższego budynku stolicy Wielkopolski nie jest jedynym obiektem z poznańskiego Placu Andersa, którego makietę wykonał Michał Cieślarski. Przygotował także miniatury Poznań Financial Centre oraz Andersii Tower.
Andersia Silver ma 25 kondygnacji naziemnych oraz 3 podziemne. Mając 116 metrów wysokości stała się najwyższym obiektem w Poznaniu. Wewnątrz, na powierzchni 40 tysięcy metrów kwadratowych, znajdować się będą biura i lokale usługowe.
Najpopularniejsze komentarze