Reklama

Ze 164 wybrano 6. Oto nominowani do Poznańskiej Nagrody Fotograficznej

Ukraińcy w Wielkopolsce | fot. Stepan Rudik
Ukraińcy w Wielkopolsce | fot. Stepan Rudik

Profesjonalne jury, złożone z wybitnych przedstawicieli środowiska fotograficznego i artystycznego: fotografów, kuratorów, artystów wizualnych - wybrało najlepsze prace.

Jak przekazano, spośród 164 nadesłanych prac jury pod przewodnictwem reportera i fotografa Filipa Springera nominowało 6 z nich do nagród i wyróżnień w obu kategoriach konkursowych: poznańskiej i ogólnopolskiej. Poznańska Nagroda Fotograficzna 2023 to nowy, ogólnopolski, coroczny konkurs fotografii prasowej i dokumentalnej.

"Jurorzy mieli z czego wybierać" - mówi kurator PNF 2023 Grzegorz Dembiński z Wydawnictwa Miejskiego Posnania, organizatora konkursu. "164 prac przysłanych na nowy konkurs o złożonej formule to dużo. Dzięki takiemu zainteresowaniu i wysokiej jakości, udało się jurorom wybrać prace różnorodne, zarówno w formie jak i treści. Są wśród nich klasyczne foto-opowieści nawiązujące do dwudziestowiecznej tradycji fotoreportażu prasowego, ale też zestawy reprezentujące bardziej nowoczesną - konceptualną narrację. Jestem przekonany, że wystawa pokonkursowa i photobooki ze zwycięskimi zestawami będą prawdziwą ucztą nie tylko dla miłośników fotodokumentu" - dodaje.

Nominowane prace:
Kategoria poznańska - nagroda Fundacji Rozwoju Miasta Poznania:
- Stepan Rudik - Ukraińcy w Wielkopolsce
- Bartosz Seifert - Życie codzienne mieszkańców baraków w rejonie ulicy Opolskiej w Poznaniu
Kategoria ogólnopolska - ogólnopolska nagroda fotograficzna miasta Poznania:
- Ireneusz Kaźmierczak - Cząstki czasu. Znalezione negatywy we wsi Osiek pod Rawiczem
- Marcin Kruk - How Much WIll I Be Able To Go Through / Ile będę w stanie przejść
- Katarzyna Piechowicz - Romni - o romskich kobietach i dziewczynach
- Paweł Piotrowski - Dobre życie - w gminie Dobroszyce w województwie dolnośląskim

Ogłoszenie zwycięzców obu kategorii, otwarcie wystawy konkursowej, a także premiera zwycięskich photobooków nastąpi wiosną podczas gali w Starym Browarze.

Organizatorem PNF 2023 jest Wydawnictwo Miejskie Posnania. Wydarzenie patronatem honorowym objęli: Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak. Partnerzy: Fundacja Rozwoju Miasta Poznania, Biblioteka Raczyńskich, Stary Browar.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
53.30 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro