Reklama

Kolejarze apelowali na przejazdach: "Nie skracajcie sobie drogi do śmierci"

fot. PKP PLK
fot. PKP PLK

Rozdawano ulotki i apelowano.

Przed Wszystkimi Świętymi kolejarze wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei apelowali do kierowców, pieszych i rowerzystów o rozsądek. Wszystko podczas kilkudziesięciu dodatkowych akcji na przejazdach kolejowo-drogowych, które odbyły się w wielu miejscach w kraju. "Nie skracajcie sobie drogi do śmierci, nie lekceważcie znaku STOP i czerwonych świateł" - mówili Ambasadorzy Bezpieczeństwa podczas rozdawania kierowcom i pieszym ulotek i materiałów edukacyjnych.

"Ambasadorzy Bezpieczeństwa przestrzegali użytkowników przejazdów przed najczęstszymi błędami - niezatrzymywaniem się przed znakiem STOP, lekceważeniem czerwonych, pulsujących świateł, omijaniem rogatek, przejeżdżaniem pod opadającymi szlabanami. To właśnie błędy kierujących są odpowiedzialne w 99% wszystkich wydarzeń na przejazdach" - informuje Karol Jakubowski, rzecznik prasowy PKP PLK.

5 podstawowych zasad bezpieczeństwa na przejazdach dla kierowców to:
1. Zatrzymaj się przed znakiem STOP!
2. Nie lekceważ czerwonego światła na sygnalizatorze!
3. Nie wjeżdżaj na przejazd bez możliwości zjazdu!
4. Nie "ścigaj się" z opadającymi rogatkami!
5. W razie niebezpieczeństwa skorzystaj z Żółtej Naklejki PLK!

Jak poinformowano, od początku roku w całej Polsce doszło do 138 wypadków i kolizji na przejazdach kolejowo-drogowych.

"Ponad 3 000 funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei w okresie Wszystkich Świętych czuwać będzie nad bezpieczeństwem podróżnych. Dodatkowe patrole pojawią się na stacjach, dworcach, w pociągach, a także obok linii kolejowych. Organizowane będą patrole z przedstawicielami innych służb m.in. policji, Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej" - zapewnił Jakubowski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
10.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro