Reklama

Poznań ma latarnię morską? "Mieszkam ponad 2 km od tego miejsca, a widzę łunę świetlną"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Na telebim nad Jeziorem Maltańskim skarżą się poznaniacy.

W tej sprawie w ciągu kilku ostatnich dni napisały do nas dwie osoby. - Czy moglibyście napisać o zanieczyszczeniu świetlnym generowanym przez telebim na mecie toru regatowego Malta? Mieszkam ponad 2 km od tego miejsca, a wieczorami widzę z okna łunę świetną generowaną przez ten ekran. Nie odbywają się tam obecnie żadne zawody ani wydarzenia, tym bardziej dziwi marnowanie energii elektrycznej - napisał Czytelnik.

- Zgłaszam problem telebimu na Malcie. Pracuje on każdego dnia od maja do końca października do godziny 22:00. W niedzielę, gdy przez cały dzień pada deszcz, na Malcie nie ma żywej duszy, a telebim naświetla okolicę co wieczorami jest uciążliwe. Latem, gdy ludzie spędzają tam czas, jest to uzasadnione - zauważa Łukasz.

Filip Borowiak z Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji przyznaje, że ekran na Malcie działa w trakcie sezonu, a ten jeszcze się nie skończył. - W czasie regat na Jeziorze Maltańskim jest wykorzystywany przez organizatorów zawodów. W miniony weekend miały miejsce dość duże regaty i ekran świecił do wczesnych godzin wieczornych - wyjaśnia. - Warto pamiętać, że na telebimie w czasie zawodów wyświetlane są nie tylko wyniki poszczególnych wyścigów, ale także informacje o wydarzeniach sportowych w Poznaniu. Od początku listopada, czyli po zakończeniu sezonu, telebim będzie wyłączony - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro