Reklama
Reklama

Policja ręcznie kieruje ruchem i pomaga kierowcom przejechać przez "śluzy komunikacyjne". Spore utrudnienia i wzmożona praca mundurowych

fot. Komenda Miejska Policji w Poznaniu.
fot. Komenda Miejska Policji w Poznaniu.

Już od godziny 9:00 wystartował w Poznaniu 22. Maraton.

Jednak przygotowania komunikacyjne do niego trwały znacznie wcześniej. Dziś dużo pracy i wysiłku w udrażnianie ruchu wkładają policjanci, to dla nich nie lada wyzwanie, ponieważ ulice szybko korkują się, a zdezorientowani kierowcy często jadą nieprawidłowo.

Zwycięzcy już przekroczyli linię mety. Inni zmagają się jeszcze z kolejnymi kilometrami. Na całej trasie biegu o ich bezpieczeństwo dbają funkcjonariusze oraz pracownicy różnych służb mundurowych. To nie lada wyzwanie głównie dla policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu, którzy od wczesnych godzin porannych są na swoich stanowiskach, ręcznie kierują ruchem, pomagają przejechać kierowcom przez tzw. "śluzy komunikacyjne", udrażniają ruch oraz dbają o to, aby wszyscy zawodnicy bezpiecznie przekroczyli linię mety - informuje Komenda Miejska Policji w Poznaniu.

Czytelnicy epoznan.pl wysłali do redakcji wiadomości w tej sprawie - Armagedon w mieście, ludzie nie wiedzą jak mają jechać, dobrze, że policja pomaga i wskazuje, gdzie jechać. Kierowcy zdezorientowani jechali nawet pod prąd.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
55.46 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro