Reklama

Po 13 latach oddaje fotel prezydenta. W jednym z wielkopolskich miast będzie rządził komisarz

fot. Prezydent Piły Piotr Głowski / FB
fot. Prezydent Piły Piotr Głowski / FB

Piotr Głowski został wybrany do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej.

"Dziękuję za każdy oddany głos. Szczególne podziękowania dla pilan! Za frekwencję, za zaufanie, którym mnie obdarzyliście. 25% oddanych głosów w Pile padło na mnie (na ponad 120 kandydatów ze wszystkich komitetów). Zobowiązuje to wyjątkowo! Przed nami dobry czas. Zarówno dla kraju, jak i naszego miasta" - informował na portalu społecznościowym Piotr Głowski.

Prezydent Piły po 13-latach pożegna się ze stanowiskiem - zarówno on jak i jego zastępcy. "Miasto jednak funkcjonuje, bo przekazano odpowiednie upoważnienia m.in. sekretarzowi miasta i skarbnikowi" - mówi cytowany przez Radio Poznań Piotr Głowski. "Takie upoważnienia zarówno ja, jak i wiceprezydenci przekazali głównie na ręce pani skarbnik i sekretarza, ale również na ręce dyrektorów. Oczywiście tyle, ile można było przekazać. Te osoby mają wszelkie plenipotencje do tego, żeby wydawać decyzje, by miasto mogło funkcjonować. To nie jest przecież tak, że my się zatrzymamy. Miasto pędzi i sprawy się toczą" - dodaje.

Prawdopodobnie do przyszłorocznych wyborów samorządowych w mieście rządzić będzie wyznaczony przez premiera komisarz. Jak wskazują dziennikarze Radia Poznań Głowski liczy, że będzie to jego zastępczyni Beata Dudzińska.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
53.78 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro