Reklama

Zmrożone szyby w autach w Poznaniu. Pierwszy tak zimny poranek w sezonie. Wkrótce możliwy śnieg!

Ci, którzy wybrali się do pracy autem, musieli użyć skrobaczki.

O godzinie 8.00 temperatura odczuwalna w Poznaniu to -1 stopni Celsjusza. W rzeczywistości jest odrobinę cieplej, ale nad ranem, około 5.00, kierowcy mogli się zdziwić - auta pozostawione na zewnętrznych parkingach pierwszy raz w tym sezonie miały szyby pokryte lodem.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W ciągu dnia temperatura wzrośnie do maksymalnie 12 stopni, ale odczuwalna będzie niższa o kilka stopni. Kolejna noc to temperatury rzędu 2 stopni. Środa przyniesie sporo słońca i około 12 stopni w najcieplejszym momencie dnia. Noc ze środy na czwartek znowu będzie zimna i szyby aut ponownie może przymrozić.

Najbliższe dni przyniosą być może pierwsze opady śniegu w mieście. Z prognozy wynika, że właśnie z taką sytuacją możemy mieć do czynienia w trakcie poznańskiego maratonu, który ma się odbyć w najbliższą niedzielę. Takie prognozy to także wskazówka dla kierowców, by rozważyli wymianę opon na zimowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro