Reklama

Bartłomiej Wróblewski, PiS: "to historyczne zwycięstwo, ale nie ma jasności, jaka będzie większość parlamentarna"

fot. Bartłomiej Wróblewski / FB
fot. Bartłomiej Wróblewski / FB

Przed kamerą Telewizji WTK pierwsze sondażowe wyniki wyborów komentowali posłowie PiS.

Wyniki w poznańskim sztabie PiS zostały przyjęte owacją. "Pierwsza refleksja jest taka, że jest to pierwsza partia po 1989 roku, która po raz trzeci wygrywa wybory. To jest naprawdę wielki sukces, pomimo ostrej, trudnej kampanii" - mówiła przed kamerą WTK, posłanka PiS Jadwiga Emilewicz. Nie chcę jeszcze wyrokować, ja z pokorą czekam na te wyniki. Myślę, że wiele się może jeszcze zmienić właśnie choćby na wysoką frekwencję" - dodała.

Zapytana, czy rywalizowała z posłem Bartłomiejem Wróblewskim odpowiedziała, że nie rywalizowali między sobą, tylko o głosy. Dodała też, że jest "gotowa na życie poza za sejmem", bo wie, że startowała tu z "trudnego trzeciego miejsca, jako przyjezdna".

"Prawo i Sprawiedliwość wygrało, to historyczne zwycięstwo ale nie ma jasności, jaka będzie większość parlamentarna w wyborach. Czy uda się ją wyłonić, a jeśli tak to jaka ona będzie. Wierzymy w to, że będzie to większość wokół Prawa i Sprawiedliwości" - komentuje w rozmowie z WTK poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. "Jesteśmy ostrożni" - mówił o dzisiejszym sondażu, podkreślając, że dopiero po oficjalnym ogłoszeniu wyników, będzie wiadomo, kto ma największe szanse na stworzenie większości.

Szymon Szynkowski vel Sęk, minister do Spraw Unii Europejskiej w rządzie PiS mówi, że jest optymistą, ale ostrożnym. "W polityce trzeba być ostrożnym w szczególności, jeśli te wstępne sondaże nie dają jeszcze odpowiedzi na podstawowe pytanie, jaka będzie większość parlamentarną, która będzie mogła utworzyć rząd. Prawo i Sprawiedliwość te wybory wygrywa. To jest historyczne zwycięstwo, to jest ogromny sukces i wielki mandat zaufania" - mówił.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
53.16 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro