Reklama

Rekordowa frekwencja i ogromne kolejki do urn w Poznaniu. Nawet do 2 godzin!

Komisja przy ulicy Norwida | fot. Włodek
Komisja przy ulicy Norwida | fot. Włodek

15 października odbywają się wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.

Otrzymujemy informacje o sporych kolejkach w komisjach w Poznaniu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

"W szkole Podstawowej na Hezjoda czeka się 1,5 do 2 godziny na głosowanie do komisji 194" - pisze Czytelnik. Na Naramowicach około godziny 18:00 w kolejce stało ponad 100 osób i trzeba było spędzić tu około godziny. Z Jeżyc mamy informację od osób, który spędził w kolejce przed lokalem wyborczym pół godziny. Ponad 200 osób czeka natomiast przed komisją nr 39 na ulicy Norwida.

Głosowanie potrwa do godziny 21.00. O tej godzinie komisje zostaną zamknięte, ale kto będzie w kolejce, będzie mógł oddać swój głos (członek komisji o godzinie 21.00 pójdzie na koniec kolejki i zaznaczy jej koniec - wszystkie osoby przed nim oddadzą głos).

Przypomnijmy frekwencja na godzinę 17:00 w Poznaniu wyniosła 61,07 procent. Głosowanie zaczęło się o godzinie 7:00 i potrwa do godziny 21:00. Mieszkańcy Wielkopolski wybiorą łącznie 40 posłów oraz 9 senatorów. Równolegle z wyborami parlamentarnymi trwa referendum ogólnokrajowe.

Jak informuje PAP w Poznaniu kart do głosowania nie brakuje, ale komisje korzystają już z rezerw. "W takich sytuacjach uruchamiana jest tzw. rezerwa, i jak najbardziej na bieżąco jako przewodniczący Okręgowej Komisji Wyborczej takie decyzje wydaję i te rezerwy są na bieżąco wydawane - więc nie brakuje kart, wszystkie komisje karty mają, ale faktem jest, że szereg z nich już z rezerw" - powiedział PAP Przewodniczący Okręgowej Komisji Wyborczej w Poznaniu, Komisarz Wyborczy w Poznaniu I sędzia Daniel Jurkiewicz


Jak długo czekałeś w komisji wyborczej?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro