Reklama
Reklama

Spore zmiany zajdą na jednej z poznańskich ulic. Będzie 5-metrowa jezdnia i wyniesione skrzyżowania

fot. PIM
fot. PIM

Nową, przepuszczalną nawierzchnię, kanał technologiczny i oświetlenie będzie miała ul. Architektów.

Przed rozpoczęciem przebudowy nawierzchnia ul. Architektów była w złym stanie technicznym, pieszym brakowało chodników, nie było też oświetlenia.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

"Na ukończeniu są już roboty ziemne w obrębie jezdni, zaprojektowanych miejsc postojowych i chodników. Trwa układanie chodników, krawężników i kabla energetycznego, który będzie zasilał oświetlenie. Zaplanowane przez siebie prace wykonuje w tym miejscu również spółka Aquanet" - mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nowa, przepuszczalna jezdnia będzie miała 5 m szerokości. Po jej obu stronach powstaną wygodne chodniki. "W ramach inwestycji zostaną zbudowane dwa wyniesione skrzyżowania - z ul. Starogardzką i Drogowców. Przewidziana jest także budowa zjazdów do posesji oraz zatok postojowych z parkowaniem prostopadłym do osi ulicy, po stronie północnej i południowej. Nawierzchnia miejsc parkingowych wykonana zostanie z płyt ażurowych. Przewidziane są także miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami. Na terenie inwestycji pojawi się nowa zieleń" - informują przedstawiciele PIM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro