Reklama
Reklama

Spore zmiany zajdą na jednej z poznańskich ulic. Będzie 5-metrowa jezdnia i wyniesione skrzyżowania

fot. PIM
fot. PIM

Nową, przepuszczalną nawierzchnię, kanał technologiczny i oświetlenie będzie miała ul. Architektów.

Przed rozpoczęciem przebudowy nawierzchnia ul. Architektów była w złym stanie technicznym, pieszym brakowało chodników, nie było też oświetlenia.

"Na ukończeniu są już roboty ziemne w obrębie jezdni, zaprojektowanych miejsc postojowych i chodników. Trwa układanie chodników, krawężników i kabla energetycznego, który będzie zasilał oświetlenie. Zaplanowane przez siebie prace wykonuje w tym miejscu również spółka Aquanet" - mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nowa, przepuszczalna jezdnia będzie miała 5 m szerokości. Po jej obu stronach powstaną wygodne chodniki. "W ramach inwestycji zostaną zbudowane dwa wyniesione skrzyżowania - z ul. Starogardzką i Drogowców. Przewidziana jest także budowa zjazdów do posesji oraz zatok postojowych z parkowaniem prostopadłym do osi ulicy, po stronie północnej i południowej. Nawierzchnia miejsc parkingowych wykonana zostanie z płyt ażurowych. Przewidziane są także miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami. Na terenie inwestycji pojawi się nowa zieleń" - informują przedstawiciele PIM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro