Reklama

Estkowskiego: mężczyzna zasłabł na chodniku. Dyspozytor udzielał przechodniom przez telefon instruktażu aż do przyjazdu ratowników. Uratowali 80-latkowi życie

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Do zdarzenia doszło we wtorek tuż po godzinie 16:00 w Poznaniu.

Najpierw redakcja epoznan.pl otrzymała od Czytelnika informację - Doszło do wypadku na ulicy Estkowskiego z udziałem rowerzysty i samochodu. Ranna osoba żyje i jest pod opieką ZRM w karetce.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Jakub Wakuluk kierownik zespołów ratownictwa medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu wyjaśnił, że nie było tam wypadku, a mężczyzna zasłabł na chodniku - 80-letni mężczyzna szedł i przewrócił się. W trakcie rozmowy z dyspozytorem okazało się, że doszło u 80-latka do zatrzymania krążenia. Świadkowie, czyli przechodnie zgodnie z instruktażem udzielanym przez dyspozytora uciskali mężczyźnie odpowiednio klatkę piersiową. Robili to aż do przyjazdu ratowników medycznych. Dyspozytor przez cały ten czas pozostawał w kontakcie telefonicznym z osobami, które podjęły się resuscytacji i udzielał im instrukcji. Na miejsce przyjechała karetka, ratownicy medycznymi kontynuowali czynności. Udało się przywrócić u mężczyzny krążenie.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
67.75 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro