Reklama

Ogromne kolejki przed szpitalem do zapisów na wizytę u kardiologa. Szpital zabrał głos w sprawie: "takich kolejek nie ma prawa być"

fot. Dariusz Wawrzyniak "Wieści Międzychodzkie"
fot. Dariusz Wawrzyniak "Wieści Międzychodzkie"

Redakcja epoznan.pl w poniedziałek informowała o gigantycznej kolejce przed szpitalem w Międzychodzie.

Od wczesnych godzin porannych ustawiały się tam kolejki do rejestracji do kardiologa. Dyrektor szpitala wyjaśnił wtedy portalowi "Wieści Międzychodzkie", że w szpitalu jest tylko dwóch specjalistów kardiologii i jest to za mało jak na tak duże zapotrzebowanie pacjentów na tego typu świadczenia.

W czwartek Szpital Powiatowy w Międzychodzie wydał oświadczenie w social medial, w którym wytłumaczył powód tak dużej kolejki przed szpitalem.

Przyczyną kolejki przed szpitalem 2 października 2023r. była zmiana organizacji zapisów do lekarza kardiologa. Wprowadziliśmy zmianę, aby rejestracja do poradni odbywała się na pierwszy wolny termin. Każdy Pacjent może się zapisywać na bieżąco w rejestracji do poradni. Część pacjentów uznała jednak, że rejestracja odbywa się jak dawniej w jednym konkretnym dniu, dlatego pacjenci ustawili się w niepotrzebną kolejkę. Prawdopodobnie zawiodła informacja. Badamy to. Informuję Pacjentów, że takich kolejek nie ma prawa być. Pacjenci mogą cały czas zapisywać się w rejestracji na pierwszy wolny termin. Cały czas staramy się polepszyć funkcjonowanie.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
10.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro