Reklama
Reklama

Poseł z naszego fyrtla

Panie Pośle startuje Pan z listy Trzeciej Drogi z Poznania. Dlaczego wybrał Pan hasło "Poseł z naszego fyrtla"?

Z Poznaniem łączą mnie nierozerwalne związki. Tu się urodziłem się i wychowałem. Tutaj pracuję i mieszkam. Na Ratajach chodziłem do szkoły podstawowej - tu też zakładałem pierwsze samorządy pomocnicze m.in. Radę Osiedla Chartowo. Jestem absolwentem VIII LO i Wydziału Prawa na UAM. Ukończyłem aplikację radcowską i prowadzę swoją firmę wykonując zawód notariusza. Byłem radnym Rady Miasta Poznania, sprawuję mandat poselski.

Skąd u Pana zaangażowanie w sprawy społeczne i polityczne?

Wychowano mnie w wartościach patriotycznych, z poczuciem odpowiedzialności za Ojczyznę. Wpojono mi przekonanie, że każdy z nas może mieć realny wpływ na rzeczywistość. Zaangażowanie najpierw w politykę samorządową później w krajową przyszło naturalnie.

Jest Pan bardzo aktywny politycznie, pracuje Pan zawodowo i jest ojcem licznej rodziny. Jak to udaje się Panu pogodzić?

Najwięcej zawdzięczam mojej Żonie, to Ona wspiera mnie aktywnie w moich pomysłach i działaniach. W przyszłym roku mija 25 lat naszego małżeństwa. Mam cudowne Dzieci - cztery wspaniałe dziewczyny Zosię, Halinkę, Anielę, Cecylię i jednego, najmłodszego syna Józefa. Jest jeszcze Figa - czteroletni berneńczyk, pieszczoch, który pilnuje naszego stada;-) Moja Rodzina jest dla mnie powodem do dumy, ona dodaje mi skrzydeł. Dzieci rozumieją, że działalność publiczna niesie za sobą pewne niedogodności - tym bardziej - co mnie bardzo cieszy- same też angażują się społecznie.

Jako przewodniczący Zespołu do ds. Rzemiosła i Przedsiębiorczości - co chciałby Pan zrobić ?

Startujemy w tych wyborach po to, aby po 15 października w Polsce nastąpiły wreszcie realne zmiany. Dość już marnotrawstwa, trwonienia publicznych pieniędzy na prywatne i partyjne cele! Inflacja, podwyżki Zus-u i podatków, nieodliczalne składki zdrowotne, Vat od niezapłaconych faktur niszczy polskie firmy. Trzecia Droga chce postawić na ludzi pracy i przedsiębiorców. Najwyższy czas, żeby praca wreszcie zaczęła się opłacać. Przedsiębiorcy potrzebują wsparcia dlatego wprowadzimy dobrowolny ZUS, obniżymy podatki, zlikwidujemy podatek Belki, przywrócimy odliczanie składki zdrowotnej, płatność Vat tylko od zapłaconych faktur. Polska ma szansę znaleźć się wśród krajów wysokiego dobrobytu, potrzebne są tylko przemyślane i opłacalne dla gospodarki polityczne decyzje i inwestycje. Polacy na to zasługują.Materiał KKW Trzecia Droga PSL - PL2050 Szymona Hołowni

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
8.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro