Reklama
Reklama

Tak ciepłego dnia w październiku nie było w Polsce od blisko 60 lat! Mamy rekord!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. McCabe Coats / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. McCabe Coats / unsplash.com

Dzień jeszcze się nie skończył, a już jest rekordowy.

Mamy 3 dzień października, a termometry w Poznaniu pokazują zdecydowanie letnie wartości. Z danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że o 12.00 w naszym mieście stacja synoptyczna odnotowała prawie 25 stopni. Jeszcze cieplej było na południu regionu - w Kaliszu blisko 26.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Ale to nie Wielkopolska jest we wtorek najcieplejsza w kraju. Zgodnie z przewidywaniami, padł rekord ciepła w październiku. - Rekord maksymalnej temperatury powietrza w październiku został właśnie pobity. Poprzedni rekord 28,9 C odnotowano 4.10.1966 roku. Stacja meteorologiczna Legnica w woj. dolnośląskim o godzinie 12:50 zanotowała 29,2 C - podaje IMGW.

Wcale nie jest powiedziane, że to koniec na dziś. Temperatura może jeszcze wzrosnąć. Ale już wieczorem czeka nas zmiana pogody - wraz z nadejściem silnych podmuchów wiatru temperatura zacznie spadać. W Poznaniu w najbliższych dniach w najcieplejszym momencie nie zobaczymy na termometrach nawet 20 stopni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
16.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro