Reklama
Reklama

Na parkingu przy Cmentarzu Junikowo bez zmian. Od lat parkują tu przyjezdni, a odwiedzający groby nie mogą znaleźć miejsca

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Regularnie o problemie informują nas Czytelnicy.

- Tak wyglada parking przy cmentarzu Junikowo. Parkują tam ludzie autami i lecą na tramwaj, żeby jechać dalej do pracy. Zrobili sobie parking buforowy. Ludzie przyjeżdżający na cmentarz nie mają gdzie parkować! Najwyższy czas coś z tym zrobić - napisała do nas w poniedziałek Czytelniczka.

Kwestia parkingu przy cmentarzu na Junikowie była przez nas poruszana na epoznan.pl wielokrotnie. Ostatnio w maju. Jak nam wówczas wyjaśniono, na ukończeniu była regulacja terenowo-prawna związania z funkcjonowaniem pawilonów handlowych przy parkingu. Uregulowania są konieczne, by teren można było przekazać innej miejskiej jednostce. Zadaniem tej instytucji ma być "wdrożenie takiej organizacji pracy parkingu, aby pogodzić możliwość korzystania z obiektu przez osoby odwiedzające cmentarz oraz - w związku z atrakcyjną lokalizacją - możliwość pozostawienia samochodu i przesiadki na tramwaj".

Ponownie zapytaliśmy ZTM o to, jak dziś wygląda sytuacja. Czekamy na odpowiedź.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro