Reklama
Reklama

Przerobili obraz Koziołka Matołka na stadionie w Szczecinie. Co się stało z Kawu?

fot. Polska Scena Kibicowska/Facebook
fot. Polska Scena Kibicowska/Facebook

Wracamy do sprawy niedzielnego incydentu związanego z poznańskim grafficiarzem.

Redakcja epoznan.pl informowała o tym, że Kawu został przyłapany na gorącym uczynku przez kibiców Pogoni Szczecin, gdy chciał on namalować na stadionie Koziołka Matołka z barwami Lecha Poznań. Kibice szczecińskiej drużyny piłkarskiej zmusili Kawu, aby wypowiedział się pogardliwie przed kamerą o symbolu Lecha Poznań. Artysta, który do tej pory tworzył anonimowo, musiał zmierzyć się z groźnie wyglądającymi kibicami Pogoni Szczecin, którzy stali wokół niego zakamuflowani na czarno. Kawu wypowiadał narzuconą mu kwestię z półodkrytą twarzą.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Filmik nakręcony przez kibiców szczecińskiej drużyny trafił do Internetu. Pojawił się on również na profilu Kawu.

Profil "Hooligans by Nature" opublikował na Facebooku zdjęcie szablonu, który przechwycili od Kawu kibice Pogoni Szczecin -Przedmioty zaczerpnięte od kibica Lecha Poznań (pseudonim Kawu), którego dziś rano złapali kibice Pogoń Szczecin. Na zdjęciu koza trzymająca herb Pogoń Szczecin, a przy okazji koza zasłania nos, symulując, że herb Pogoń śmierdzi.

Szablon zaczerpnięty od Kawu przerobiono na kozę, która trzyma logo Lecha Poznań i udaje, że symbol poznańskiej drużyny piłkarskiej śmierdzi. Do tego dopisano: "Taki morał z tego płynie, nie zmalujesz nic w Szczecinie".

Wciąż nie wiadomo, co się dzieje z Kawu, nie skomentował incydentu w social mediach, a jedynie usunął ze swojego profilu filmik, który zapewne musiał tam umieścić na żądanie groźnych kibiców.

W Internecie nie słabnie poparcie dla Kawu. Jego fani martwią się o niego i dodają mu otuchy komentarzami - Murem za Kawu!

Warto przypomnieć, że podobne incydenty w przeszłości kończyły się tragicznie. 28-latek zaszczuty po opublikowaniu kompromitującego go filmu w Internecie popełnił samobójstwo. Zlinczowany wirtualnie człowiek odszedł w przeddzień swoich urodzin. Nie poradził sobie z falą hejtu - czytamy na portalu jaroslawska.pl

Każdy, kto potrzebuje pomocy bądź wsparcia psychologicznego, może zadzwonić na numer 800 70 2222. To Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
27.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro