Reklama
Reklama

Poznań w środę niemal najcieplejszy w Polsce. Idzie załamanie pogody

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Mateusz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Mateusz

W środę termometry w Poznaniu pokazywały nawet ponad 27 stopni.

Za oknami w środę zdecydowanie letnia atmosfera. Słońce i błękitne niebo. Z danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że o 16.00 stacja synoptyczna w Poznaniu pokazała 27,2 stopnia. Cieplej było tylko w Ostrołęce - 27,8 stopnia.

Taka temperatura będzie się utrzymywać jeszcze w czwartek. Około 14.00 w Poznaniu ma być nawet 28 stopni. Na niebie królować będzie słońce. W piątek także nacieszymy się jeszcze korzystną aurą - termometry pokażą do 28 stopni, ale w godzinach popołudniowych słońce zniknie za chmurami, co będzie zwiastować zbliżające się zmiany w pogodzie.

Na ten moment prognoza na sobotę dla Poznania zakłada maksymalnie 20 stopni i możliwe przelotne opady deszczu. W niedzielę natomiast na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy tylko 17 stopni. Kolejne dni mają wyglądać podobnie.

Prognoza długoterminowa mówi o pierwszych przymrozkach w nocy około 10 października. Z taką temperaturą jak obecnie po piątku prawdopodobnie nie będziemy mieć już do czynienia w tym roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
11.37 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro