Reklama

Były burmistrz Murowanej Gośliny może wyjść z aresztu po wpłaceniu 200 tysięcy złotych. Zapowiedział, że wystartuje w kolejnych wyborach samorządowych

fot. WTK
fot. WTK

We wtorek ruszył proces Dariusza U.

U. od 1,5 roku siedzi w areszcie po tym, jak został zatrzymany i usłyszał zarzuty dotyczące m.in. korupcji, żądania łapówek jako warunku wykonania czynności urzędowych i niedopełnienia obowiązków służbowych. W czerwcu Prokuratura Krajowa podała, że U. zarzucono popełnienie 24 przestępstw.

Były burmistrz Murowanej Gośliny nie przyznaje się do popełnienia zarzucanych mu czynów. W trakcie rozprawy skarżył się na prokuraturę, która jego zdaniem utrudniała mu widzenia z rodziną. Jak mówił, 9-letniego syna zobaczył dopiero po roku od momentu zamknięcia w areszcie. Apelował też o to, by uchylono wobec niego tymczasowy areszt.

Jak podaje w środę Radio Poznań, ostatecznie sąd zdecydował, że U. będzie mógł wyjść na wolność po wpłaceniu 200 tysięcy złotych poręczenia. Jeśli to zrobi, nałożony zostanie na niego policyjny dozór, nie będzie mógł także wyjeżdżać poza Polskę.

Już we wtorek Dariusz U. zapowiedział, że w najbliższych wyborach samorządowych będzie ponownie ubiegać się o stanowiska burmistrza Murowanej Gośliny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro