Reklama
Reklama

NFZ z nową siedzibą w Malta Office

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Przeprowadzka była konieczna.

O przenosinach pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia z na Piekarach do Mata Office Park informowaliśmy już na początku sierpnia, cytując Gazetę Wyborczą. Informowano wówczas, że warunki w biurowcu przy ulicy Piekary, w którym pracuje około 150 osób, są fatalne. NFZ jest współwłaścicielem tego budynku. Wymaga on gruntownego remontu, a jego stan techniczny ma zagrażać bezpieczeństwu pracowników.

Dziś firma doradcza Nuvalu Polska przekazuje, że zrealizowała trwający 3 lata proces relokacji biura NFZ, zakończony formalnie w sierpniu 2023. "Nowa umowa obejmuje wynajem 4900 metrów kwadratowych w nowoczesnym kompleksie biurowym Malta Office Park w Poznaniu na okres 10 lat. Przeprowadzona relokacja była konieczna,
ze względu na stan techniczny budynku własnego NFZ
" - przekazano.

"Narodowy Fundusz Zdrowia zawiesił wysoko poprzeczkę w zakresie wymagań i standardu nowej przestrzeni. Jesteśmy przekonani, że końcowy efekt naszych wspólnych starań pozwoli na podniesienie komfortu zarówno klientów jak i pracowników Funduszu oraz efektywną realizację misji NFZ"
- podsumowuje Łukasz Wasilewski, członek zarządu Nuvalu Polska.

Jak ustaliła Gazeta Wyborcza, rocznie wynajem będzie kosztować około 6 mln złotych. Umowę podpisano na 10 lat, a to oznacza co najmniej 60 mln złotych za ten okres. Co najmniej, bo wysokość czynszu może się zmienić.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
67.25 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro