Reklama
Reklama

Mężczyzna został porażony prądem na terenie firmy. Ratownicy przez godzinę walczyli o jego życie. Nie udało się go uratować

ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Zespół Ratownictwa Medycznego w Poznaniu/archiwum
ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Zespół Ratownictwa Medycznego w Poznaniu/archiwum

Do tragedii doszło na terenie jednego z zakładów pracy w Dobrzycy (powiat pleszewski).

Zespół Ratownictwa Medycznego z Koźmina Wielkopolskiego został zadysponowany do porażonego prądem mężczyzny. Kiedy ratownicy dojechali na miejsce zdarzenia, działała już policja, która razem ze świadkami zdarzenia prowadziła resuscytację krążeniowo-oddechową u 35-latka.

Ratownicy rozpoznali zatrzymanie krążenia, przejęli pacjenta i wprowadzili zaawansowane czynności ratunkowe - informuje portal krotoszynska.pl i dodaje, że niestety, pomimo licznych medycznych czynności, nie udało się uratować 35-latka porażonego prądem.

Dziennikarze krotoszyńskiego portalu dotarli do informacji, z których wynika, że mężczyzna wykonywał w zakładzie prace związane z elektryką, miał instalować skrzynki niskiego napięcia w pomieszczeniu, w którym znajdowały się między innymi agregaty prądotwórcze.

Po odłączeniu otworzył jedną ze skrzynek. Gdy włożył do niej ręce, upadł na ziemię - relacjonuje krotoszynska.pl

Ratownicy medyczni walczyli do końca o życie mężczyzny. Akcja została przerwana dopiero po około godzinie, gdy ustały czynności życiowe. Na miejscu zdarzenia był również lekarz oraz prokurator.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro