Bakteria legionella w poznańskim akademiku. Mieszkańcy dostali instrukcję
O sprawie poinformował nas Czytelnik.
Do mieszkańców akademika UAM przy ulicy Nieszawskiej w Poznaniu dotarła wiadomość o obecności bakterii legionella w obiekcie. - Szanowni Mieszkańcy, W związku z tym, że w wodzie w naszym obiekcie jest legionella prosimy, aby nie pić wody bez przegotowania, zażywać krótkich kąpieli by ograniczać kontakt z aerozolem wodnym oraz zachować szczególną ostrożność. W dniach 26.09 - 03.10.2023r. nastąpi przegrzew ciepłej wody, tzn. temperatura ciepłej wody będzie wynosiła 70 C. Prosimy zachować ostrożność, aby uniknąć oparzeń - podano w komunikacie
Zapytaliśmy o sprawę w biurze prasowym uczelni. - W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi problemów z bakterią Legionella występujących na terenie Poznania pod koniec sierpnia na UAM podjęto profilaktyczne działania polegające na tzw. przegrzewie instalacji we wszystkich domach studenckich Uniwersytetu. Po jego zakończeniu wykonane zostały badania na zawartość bakterii w instalacji ciepłej wody użytkowej - tłumaczy Małgorzata Rybczyńska, rzeczniczka UAM. - Analiza wykazała przekroczenia dla pobranych próbek w Domu Akademickim przy ulicy Nieszawskiej, czego konsekwencją jest decyzja o wykonaniu ponownego przegrzewu - dodaje.
- Według pracowników technicznych UAM przyczyną nieskutecznego pierwszego przegrzewu instalacji była występująca wówczas zbyt niska temperatura czynnika grzewczego dostarczana z sieci cieplnej. Obecnie temperatura czynnika jest już na poziomie pozwalającym skutecznie usunąć czy zmniejszyć do dopuszczalnego poziomu ilość bakterii. Prace zakończone zostaną ponownym pobraniem próbek przez akredytowane laboratorium. Mieszkańcy Domu Akademickiego nie mają powodów do obaw, zostali powiadomieni o konieczności zachowania ostrożności przy korzystaniu z prysznica w związku z podwyższoną temperaturą wody - wyjaśnia.
Najpopularniejsze komentarze