Reklama

Wiadomo, co powstanie w sąsiedztwie Term Maltańskich. Hotel, a przy nim budynki z "lokalami usługowymi" w formie luksusowych apartamentów

fot. Malta View
fot. Malta View

O wygrodzeniu działki nad Jeziorem Maltańskim pisaliśmy na epoznan.pl pod koniec lipca.

Właśnie dwa miesiące temu działka w sąsiedztwie jeziora i aquaparku została ogrodzona. Przez lata mówiło się o tym, że powstać tu może hotel - takie jest bowiem przeznaczenie tego terenu. Nie ma tu mowy o budowie zabudowy mieszkaniowej.

Teraz wiadomo więcej. W internecie pojawiła się strona inwestycji "Malta View". - Zapraszamy do Malta View, luksusowej inwestycji deweloperskiej zlokalizowanej przy ulicy Termalnej w Poznaniu, gdzie elegancja współgra z wyjątkowym urokiem natury. Malta View to inwestycja składająca się z pięciu nowoczesnych budynków, oferujących 170 apartamentów o wysokim standardzie, każdy z nich zaprojektowany z myślą o wyrafinowanych gustach i komforcie swoich mieszkańców. Ekskluzywna lokalizacja Malta View to inwestycja zlokalizowana w jednym z najbardziej malowniczych zakątków Poznania - w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Maltańskiego i Term Maltańskich. Ta wyjątkowa lokalizacja pozwala cieszyć się urokami natury i atrakcjami miejskimi w zasięgu ręki - czytamy na stronie inwestycji.

Dalej można się dowiedzieć, że na terenie powstanie hotel. - Malta View to nie tylko wyjątkowe miejsce do życia, ale także doskonała inwestycja. Jesteśmy dumni, mogąc współpracować z renomowaną międzynarodową siecią hotelową co daje unikalną możliwość uzyskania dodatkowego dochodu z wynajmu nieruchomości. Dzięki naszej współpracy z międzynarodową siecią hotelową właściciele apartamentów w Malta View mają możliwość wynajmowania swoich nieruchomości w ramach systemu hotelowego, ciesząc się profesjonalnym zarządzaniem i stałym, pewnym dochodem. To doskonała okazja do inwestycji, która łączy w sobie luksus mieszkania na najwyższym poziomie z bezpiecznym i dochodowym modelem biznesowym.

Skontaktowaliśmy się z firmą, która stoi za tą inwestycją. Zapytaliśmy o to, czy w sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego nie powstaje po prostu osiedle mieszkaniowe nazwane apartamentami. - Jest to zabudowa hotelowa, nie budujemy osiedla mieszkaniowego - zapewnia nas Bartosz Jatczak, dyrektor sprzedaży Malta View. - W centralnym punkcie znajdzie się hotel, a obok niego budynki z lokalami usługowymi. To podobna inwestycjach do tych na przykład z miejscowości nadmorskich, gdzie powstają apartamentowce z lokalami na wynajem. Tutaj budujemy taką inwestycję w mieście - dodaje.

Na pytanie, czy jeśli nabywca takiego "lokalu usługowego" będzie chciał w nim zamieszkać na stałe, będzie mógł to zrobić, Jatczak odpowiada, że nie ma na to wpływu. - Jeśli zainteresowana osoba pyta o taką możliwość to tłumaczymy, że na przykład nie można się w takim lokalu zameldować. To jest lokal usługowy, a nie mieszkanie - podkreśla.

Nasz Czytelnik nie wierzy w dobre intencje inwestora. - Właśnie rozpoczyna się budowa apartamentowców na działce przy Malcie, którą miasto sprzedało pod sport i rekreację. Tak się robi biznesy w Poznaniu. Zgodnie z planami na działce miały powstać obiekty kubaturowe związane z turystyką i rekreacją, w tym hotel wraz z towarzyszącą infrastrukturą. To piękne miejsce powinno służyć wszystkim mieszkańcom tymczasem rozpoczęła się sprzedaż luksusowych apartamentów w tym miejscu. W tej sytuacji to ta działka została sprzedana za grosze, a deweloper zrobi złoty interes. Oczywiście wszystko kosztem mieszkańców Poznania - zauważa Michał.

Zapytaliśmy Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o tę sytuację. Gdyby hipotetycznie okazało się, że ktoś z nabywców "lokalu usługowego" w tym miejscu chciałby w nim zamieszkać na stałe, może mieć problem. - Jeśli w toku użytkowania okaże się, że lokale usługowe są wykorzystane niezgodnie z przeznaczeniem, a więc stały się lokalami stałego zamieszkania, konieczna jest legalizacja zmiany funkcji przeznaczenia. Jeśli miejscowy plan zagospodarowania nie pozwala na taką legalizację, bo nie przewiduje w tym miejscu zabudowy mieszkaniowej, wówczas funkcja musi wrócić do zgodnej ze stanem prawnym - mówi Paweł Łukaszewski.

Do sprawy będziemy wracać. Budowa ma ruszyć w tym roku i zakończyć się po dwóch latach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro