Reklama
Reklama

Kradzież na modernizowanej linii kolejowej. Cięli piłą przewody, by łatwiej je było upchnąć do samochodu

fot. KPP Czarnków
fot. KPP Czarnków

Zatrzymano dwie osoby.

W ubiegłym tygodniu do policjantów z Krzyża Wielkopolskiego dotarło zgłoszenie, że nieznany sprawca ukradł 200 metrów przewodu elektrycznego, który był wykorzystywany przy pracach związanych z modernizacją linii kolejowej na trasie Krzyż Wlkp. - Drawiny.

"Przewody składowane były na terenie jednej z posesji w gminie Krzyż Wielkopolski. Złodziej wykorzystał moment, kiedy teren nie był monitorowany. Wartość skradzionego mienia wyceniono na 20 tysięcy złotych" - relacjonuje st. asp. Karolina Górzna-Kustra, oficer prasowy policji w Czarnkowie.

"Mundurowi natychmiast zajęli się sprawą. W sobotę, 16 września br. złodzieje wpadli w ich ręce. Jak się okazało wracali z kradzieży. Pojazd, którym się poruszali załadowany był skradzionymi kablami. Podejrzani poprzecinali je piłami motorowymi, aby krótsze łatwiej im było upchnąć do samochodu. Część z nich sprzedali na skupie złomu. To mieszkańcy powiatu strzelecko-drezdeneckiego w wieku 29 i 46 lat. Młodszy z podejrzanych już 5-krotnie przebywał w zakładach karnych za podobne przestępstwa" - dodaje.

Złodzieje zaraz po zatrzymaniu usłyszeli zarzuty do popełnienia, których się przyznali. 46-latek dodatkowo odpowie za kierowanie pojazdem bez aktualnego przeglądu oraz w stanie po użyciu alkoholu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro