Reklama

Od rana do wieczora dzieje się na pl. Kolegiackim. Wśród atrakcji między innymi "Bal u Bożeny"

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Sobotni piknik na placu Kolegiackim będzie kulminacją Poznańskiego Tygodnia Równości 2023.

Przez cały dzień na placu Kolegiackim nie zabraknie atrakcji. Już godziny 10:00 pojawił się punkt interwencyjny - dzięki Fundacji Varia Posnania zespół specjalistów pomoże uczniom, którzy czują, że ich prawa są łamane. Później odbędzie się także debata pod hasłem: "Równość w szkole, jak walczyć o nią oddolnie i systemowo?" (godz. 13:00). Z kolei Fundacja Czas Kobiet zaprosi na warsztaty - wspólne tworzenie kolorowej mozaiki, a także na wykład o dyskryminacji, mobbingu i molestowaniu w miejscu pracy (godz. 13:00).

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Dzięki stowarzyszeniom Lepszy Świat i BEZlik już od godz. 12:00 będzie można posłuchać prelekcji o integracji poprzez kuchnię. "Wykład będzie połączony z degustacją jedzenia przygotowanego na warsztatach. Przekąski będzie też można kupić na stoisku przygotowanym przez Stonewall" - zapowiadają miejscy urzędnicy.

Stowarzyszenie Creo przygotuje specjalną "ścieżkę doświadczania". Od godz. 12:00 na trzech stanowiskach będzie można na własnej skórze przekonać się, jak to jest poruszać się na wózku, czy być seniorem. Warsztatom towarzyszyć będzie dyskusja rozwijająca tę tematykę.

"Chętni będą mogli wziąć udział w warsztacie na temat inkluzywnego języka (godz. 12:00), a także posłuchać prelekcji o wypaleniu zawodowym i o tym, jak ważny jest odpoczynek (godz. 12:30). Nie zabraknie także gier terenowych i edukacyjnych przygotowanych przez Fundację Tęczowe Rodziny oraz Stowarzyszenie UAM +LGBT" - dodają przedstawiciele magistratu.

O godz. 14 na placu Kolegiackim zagra grupa - Siły specjalne. To zespół, który w tym roku obchodzi swoje pięciolecie. W jego skład wchodzą zawodowi muzycy, a także osoby, które zaczęły grać wraz z pojawieniem się w zespole - w tym osoby z niepełnosprawnościami i w kryzysie bezdomności.

Wiele będzie się działo również na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Tam o godz. 16:30 rozpocznie się wyjątkowy, voguingowy "Bal u Bożeny - light". "Impreza, która wywodzi się z tzw. kultury ballroom, podzielona będzie na dwie części. Podczas pierwszej z nich spośród wszystkich tańczących w kole osób zostanie wyłonionych 12 tancerzy, którzy następnie zawalczą o atrakcyjne nagrody" - zapowiadają przedstawiciele miasta.

O godz. 18:00 na scenie na Wolnym Dziedzińcu będzie można obejrzeć "Całe życie w dresach" Teatru Ba-Q .O godz. 19:15 rozpocznie się spektakl "Dla nas nie zabraknie krzeseł". Spektakl powstał w ramach rezydencji w Stowarzyszeniu Scena Robocza, współfinansowanej z budżetu Miasta.

Tydzień Równości zakończy się z energią - o godz. 20.15 na Wolnym Dziedzińcu rozpocznie się druga część "Balu u Bożeny".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro