Reklama

Tajemnicze światła na poznańskim niebie. Co to takiego?

fot. poznan_moment IG
fot. poznan_moment IG

Na ruszające się światła zwróciło uwagę wielu mieszkańców.

- W czwartek koło 21 na niebie nad osiedlem Bolesława Chrobrego było widać 4 światła ,jakby nad chmurami, poruszały się w różnych kierunkach. Co to mogło być? - dopytuje nasz Czytelnik. Drugi wyjaśnia, że światła widział w rejonie Politechniki Poznańskiej i Warty. - Nie było widać źródła światła na ziemi - przyznaje.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Próbowaliśmy ustalić, co to za światła wzbudziły tak duże zainteresowanie mieszkańców. Skontaktowaliśmy się z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. Jak wyjaśniła nam ppor. Aneta Kurowska, nie były to działania wojska w ramach ćwiczeń na terenie poligonu w Biedrusku. Skontaktowaliśmy się także z rzecznikiem 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Czekamy na odpowiedź.

W przeszłości pisaliśmy już o nietypowych światłach, które zaobserwowano na niebie w Poznaniu i okolicznych miejscowościach. Tak było chociażby w 2020 roku. Na nagraniu z okolic Chludowa było wówczas widać dwa ruszające się światła. Wszystko wskazywało na to, że był to element ćwiczeń wojskowych.

Może to nasi Czytelnicy wiedzą, co generowało takie światła w czwartkowy wieczór? Jeden z Czytelników sugeruje, że mogą to być "szperacze" z cyrku przy ulicy Mieszka I.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro