Reklama
Reklama

Agresywny mężczyzna zaatakował ratowników medycznych wezwanych, by mu pomóc

fot. Pogotowie Ratunkowe Poznań / FB
fot. Pogotowie Ratunkowe Poznań / FB

Do zdarzenia doszło w czwartek w Babkach pod Poznaniem.

Jak wyjaśnia Jakub Wakuluk, kierownik zespołów ratownictwa medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu, karetkę wezwano po godzinie 10.00 w czwartek do mężczyzny z urazem kończyny dolnej. - Okazało się, że uderzył nogą w drzwi z szybą. Zostaliśmy wezwani na miejsce przez policjantów, którzy już tam byli - mówi. - Ponieważ mężczyzna nie mógł chodzić, ratownicy medyczni znieśli go na krzesełku do karetki, bo okazało się, że konieczne będzie zszycie rany - dodaje.

W karetce pobudzony mężczyzna odpiął się z pasów i zaatakował jednego z ratowników. - Dostał kilka ciosów w głowę, gdy zareagował drugi ratownik, agresywny pacjent zniszczył mu ubranie. Ostatecznie mężczyzna został obezwładniony przez policjantów, którzy zabrali go do radiowozu.

Wakuluk przyznaje, że zaatakowany ratownik medyczny dostał zwolnienie lekarskie na tydzień. - Zarówno on, jak i jego kolega z uszkodzonym ubraniem, nie mogli kontynuować pracy. Musieliśmy zapewnić dla nich zastępstwo, by zespół mógł dalej jeździć tego dnia karetką.

Wiadomo, że ratownicy pojawili się na komisariacie, gdzie złożyli zeznania. Czekamy na ustalenia policji w tej sprawie.

Przypomnijmy, że atak na funkcjonariusza publicznego, a ratownik medyczny jest funkcjonariuszem publicznym, zagrożony jest karą więzienia do 3 lat.

  • Aktualizacja
    piątek, 22.09.2023 r., godz. 14.04
    Aktualizacja
    piątek, 22.09.2023 r., godz. 14.04
    Jak poinformowała nas Marta Mróz z poznańskiej policji, mężczyzna wciąż przebywa w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Wiadomo już, że usłyszy trzy zarzuty: znieważenia policjantów, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych oraz znęcania się psychicznego i fizycznego nad członkiem rodziny. W chwili interwencji miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policja będzie wnioskować o zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym członkiem rodziny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.71 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro