Reklama
Reklama

Od rana komunikacją miejską i pociągami można jechać za darmo. Dzień bez samochodu, a na ulicach korki!

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

22 września obchodzimy coroczny dzień bez auta.

Tak jak w latach ubiegłych, 22 września można skorzystać z komunikacji miejskiej organizowanej przez poznański ZTM bezpłatnie. Warunkiem darmowego przejazdu jest posiadanie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu. Jeden dowód to jedna osoba jadąca za darmo.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Ale darmowe przejazdy obowiązują w piątek nie tylko w autobusach i tramwajach. Na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego auta można podróżować pociągami Kolei Wielkopolskich oraz POLREGIO w obrębie województwa wielkopolskiego.

Niestety dzień bez samochodu nie oznacza, że wszyscy kierowcy rezygnują z auta. Już widać to na ulicach. Najgorzej jest obecnie w rejonie Śródki i skrzyżowania Garbary / Estkowskiego. Ze względu na prace toczące się na Estkowskiego obowiązuje tu zmieniona organizacja ruchu. A przez to korkuje się Wyszyńskiego, a nawet dojazdy do Śródki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro