Reklama

Jacek Jaśkowiak chwali się na Facebooku nowymi drzewami w centrum. W komentarzach tylko... żużel i odpowiedź prezydenta na ultimatum PSŻ

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Włodzimierz Hoppel
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Włodzimierz Hoppel

Post wzbudził zainteresowanie, ale bynajmniej nie dla tego, że chodzi o nową roślinność.

- Liczba drzew w ścisłym śródmieściu zwiększy się ponad dwukrotnie. Przed rozpoczęciem prac w ramach Programu Centrum było ich około 140. Po zakończeniu remontu będzie ich ponad 290. Wystarczy przejść się Świętym Marcinem, ul. Taczaka czy na plac Kolegiacki, by zobaczyć jak szybko rosną. Jestem przekonany, że drzewa posadzone na Alejach Marcinkowskiego i ostatnio w okolicy Collegium Minus także się przyjmą i już wiosną będą wyglądały dużo bardziej okazale. Będzie nie tylko piękniej, ale - biorąc pod uwagę zmiany klimatyczne - również bardziej przyjaźnie - napisał w środowe popołudnie na FB prezydent Poznania.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Pod postem pojawiło się sporo komentarzy, ale zdecydowana większość nie jest związana z drzewami i inwestycjami w centrum Poznania. Wypowiedziało się wielu kibiców żużla w związku ze środowym ultimatum, jakie klub PSŻ Poznań dał miastu. Zagroził, że jeśli miasto nie da pieniędzy na oświetlenie stadionu żużlowego, zarząd poda się do dymisji, a tym samym poznański żużel przejdzie do historii. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Poprosiliśmy miasto o komentarz do sprawy, ale nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnej odpowiedzi. Na Facebooku wypowiedział się jednak Jacek Jaśkowiak, który wszedł w dyskusję z kibicami. - W tym roku Skorpiony otrzymały wsparcie na poziomie 700 tysięcy zł. Na zawody przychodzi sporo kibiców i to szanujemy. Rocznie organizowanych jest około 6 zawodów na Golęcinie. Wspieramy różne dyscypliny sportu. Nie jest możliwe sfinansowanie oświetlenia stadionu w wysokości 6 mln zł - napisał.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro