Reklama
Reklama

PSŻ Poznań stawia ultimatum miastu. Grozi końcem żużla w naszym mieście

Czytelnik | fot. Tak PSŻ cieszył się przed rokiem z awansu do 1. Ligi Żużlowej
Czytelnik | fot. Tak PSŻ cieszył się przed rokiem z awansu do 1. Ligi Żużlowej

O co chodzi?

Klub żużlowy PSŻ Poznań wydał oświadczenie, w którym przyznał, że otrzymał zaproszenie do wzięcia udziału w rozgrywkach 1. Ligi Żużlowej odbywających się w przyszłym roku. - Aby taki scenariusz się sprawdził i ponownie "Skorpiony" ścigały się na tym szczeblu rozgrywkowym, jednym z koniecznych wymogów stawianych przez organizatora rozgrywek jest posiadanie stałego sztucznego oświetlenia - wyjaśnia zarząd klubu.

W tym celu zarząd w środę spotkał się z przedstawicielami władz miasta, by poruszyć kwestię budowy sztucznego oświetlenia na stadionie. - Niestety, spotkanie nie przyniosło spodziewanych efektów i wszystko wskazuje na to, iż do rozpoczęcia sezonu 2024 nie ma większych szans, aby powstało wymagane oświetlenie i tym samym zespół spełniał regulaminowy wymóg pozwalający mu na start w pierwszoligowych rozgrywkach. W powstałej sytuacji, jako Zarząd klubu, wyrażamy daleko idące ubolewanie i oświadczamy, iż nie widzimy sensu w powstałych okolicznościach na dalsze angażowanie się w popularyzację sportu żużlowego w stolicy Wielkopolski.

Klub stawia miastu ultimatum. - Jeśli do dnia 15 października bieżącego roku nie otrzymamy od władz miasta jednoznacznego zobowiązania regulującego kwestię sztucznego oświetlenia, obecny zarząd klubu poda się dymisji i tym samym krótka historia odbudowy żużla w Poznaniu dobiegnie końca - grzmi zarząd.

Miasto nie odniosło się jeszcze oficjalnie do stanowiska klubu. Poprosiliśmy urzędników o komentarz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami kolejna zimna noc, jest ostrzeżenie meteo
8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro