Reklama
Reklama

Senior z niepełnosprawnością zaatakowany za plakaty kandydatki KO na posłankę przyczepione do wózka inwalidzkiego

fot. Urszula Wyremblewska-Korzyniewska / FB
fot. Urszula Wyremblewska-Korzyniewska / FB

W Jarocinie.

Sprawę opisuje jarocinska.pl. Z relacji portalu wynika, że w sobotę 71-letni zwolennik Urszuli Wyremblewskiej-Korzyniewskiej, kandydatki KO na posłankę z Jarocina, wybrał się na mecz. Jest osobą z niepełnosprawnością ruchową i przeważnie porusza się na wózku inwalidzkim, do którego przyczepił plakaty wyborcze kandydatki KO.

W sobotę senior został zaatakowany przez nieznanego mężczyznę. Ten najpierw użył wobec 71-latka wulgarnych słów obrażając m.in. polityków Koalicji Obywatelskiej, a następnie go popchnął. Starszy mężczyzna upadł. Nikt nie udzielił mu pomocy. Ponieważ poszkodowany mężczyzna jeszcze w niedzielę odczuwał skutki upadku, zgłosił się do szpitala. Tam skierowano go do poradni chirurgicznej. Sprawę zgłosił też policji. Kandydatka na posłankę w mediach społecznościowych odniosła się krytycznie do zachowania policjantki przyjmującej zgłoszenie. Miała ona jedynie poinformować seniora, że może dochodzić swoich praw na drodze postępowania cywilnego (upadek spowodował u niego obrażenia poniżej 7 dni).

Wyremblewska-Korzyniewska zaznacza, że nie był to pierwszy atak przeprowadzony przez tego napastnika na seniora znanego w Jarocinie ze swoich poglądów politycznych. Wcześniej padały jednak "tylko" wulgarne słowa. Na meczu doszło natomiast do rękoczynów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro