Reklama

31-latek przez dwa tygodnie nie może wejść do swojego mieszkania. Zakazali mu policjanci

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. mł. asp. Łukasz Kędziora / ZP KWP
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. mł. asp. Łukasz Kędziora / ZP KWP

Przez to jak traktował własnych rodziców.

Policjanci z konińskiej komendy już po raz 102 skorzystali z uprawnień, jakie daje im ustawa antyprzemocowa. Wydali kolejny nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia, a także zakaz zbliżania się do osoby doznającej przemocy domowej przez najbliższe 14 dni. Tym razem wobec 31-latka, który stosował przemoc wobec swoich rodziców.

"14 września w godzinach popołudniowych policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie zostali wezwani na interwencję do jednej z rodzin, gdzie istnieje podejrzenie stosowania przemocy domowej. Policjanci odizolowali sprawcę, doprowadzając go do pomieszczanie dla osób zatrzymanych, a następnie przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oraz wszczęli procedurę Niebieskie Karty" - relacjonuje asp. Sebastian Wiśniewski, oficer prasowy policji w Koninie.

"Po szczegółowym rozpoznaniu sytuacji rodziny, mundurowi uznali za zasadne zastosować wobec 31-latka nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia, a także zakaz zbliżania się do osoby doznającej przemocy domowej przez najbliższe 14 dni" - dodaje.

Mężczyzna po wydaniu nakazu i zakazów zostawił klucze do mieszkania i opuścił wspólnie zajmowane z rodzicami mieszkanie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro