Reklama
Reklama

Tak dziś wygląda plac budowy w centrum miasta. Tu powstaje nowa droga rowerowa

fot. LP
fot. LP

Trwa budowa drogi rowerowej wzdłuż ulic Estkowskiego, Małe Garbary, Wolnica i Solnej.

Z uwagi na postęp prac, wciąż konieczne są zmiany w organizacji ruchu. Kolejne zapowiedziano w ubiegłym tygodniu. Od piątku sukcesywnie zmieniała się w tym miejscu organizacja ruchu. Jak zapowiadano, prace zostały podzielone na etapy i mają charakter dynamiczny. Gdy tylko zakończą się na jednym odcinku, to zostaje on ponownie udostępniony i prace przenoszą się na kolejny.

Na ten tydzień również zapowiedziano zmiany. Wykonawca przystąpi do układania nowej nawierzchni jezdni na pasach ruchu i częściach skrzyżowania, na których w ubiegłym tygodniu frezowana była nawierzchnia. "Jeżeli pogoda na to pozwoli, prace te rozpoczną się we wtorek 19 września. Wtedy to obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu podobne do tych z dni 15-16 września" - zapowiadali urzędnicy PIM.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach prace prowadzone były między innymi na jezdniach ul. Estkowskiego i Garbary (od strony Cytadeli), na północnej jezdni ul. Estkowskiego od mostu Bolesława Chrobrego do skrzyżowania z ul. Garbary. Nawierzchnia frezowana była również na północnej części skrzyżowania ul. Garbary, Małe Garbary i Estkowskiego, tzn. na wjeździe i zjeździe ze skrzyżowania od strony Cytadeli.

A to jak prace postępują można zobaczyć na zdjęciach w naszej galerii i w poniższym materiale video.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro