Reklama
Reklama

Idzie jesień. Już rozdają worki na liście. Jak je zdobyć?

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Zarząd Dróg Miejskich, podobnie jak w latach ubiegłych, zapewnia bezpłatne worki na liście pochodzące z pasa drogowego, a także ich odbiór.

Kolejny rok z rzędu Zarząd Dróg Miejskich rozdaje poznaniakom worki na liście spadające z drzew. Akcja trwać będzie do końca roku. Ma na celu pomoc właścicielom, administratorom i dozorcom w uprzątaniu liści opadających na miejskie chodniki położone przy ich posesjach. Jak zaznaczają przedstawiciele ZDM mieszkańcy nie zostaną obciążeni żadnymi kosztami, gdyż pokryje je Zarząd (w tym opłatę za zakup i dostarczenie worków do gromadzenia liści oznaczonych napisem "ZDM - worki zebrane z ulicy" oraz opłatę za późniejszy odbiór zapełnionych worków).


"Mieszkańcy sprzątający chodniki położone przy swoich nieruchomościach mogą składać zamówienia na dostarczenie pustych worków, podając nazwę ulicy oraz numer posesji, gdzie ma nastąpić dostawa. Zgłoszenia przyjmowane są: tel. 61 646 33 44 - miejska infolinia Poznań Kontakt e-mail: [email protected]" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

"Worki, w liczbie adekwatnej do liczby przydrożnego drzewostanu, będą dostarczane bezpośrednio pod wskazane adresy (umieszczane w furtce bądź przerzucane przez płot posesji). W przypadku wykorzystania wszystkich dostarczonych worków, prosimy o złożenie kolejnego zamówienia" - dodaje.

Zapełnione worki powinny być pozostawione w miejscu skąd liście były zbierane, na terenie ogólnodostępnym - na poboczu bądź na części chodnika, po stronie posesji. Odbiór worków będzie odbywał się cyklicznie, według harmonogramu uwzględniającego podział terytorialny miasta.

"Firmy pracujące na nasze zlecenie będą odbierać wyłącznie worki z liśćmi zebranymi z pasa drogowego, który znajduje się w administracji ZDM. Prosimy, aby nie trafiały do worków inne odpady, a także liście zebrane z terenu samej nieruchomości np. z ogrodu. Odpady takie nie będą przez nas odbierane"- kończy Kaniewska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro