Reklama
Reklama

Rzucali kamieniami w bizona w poznańskim ZOO. "Kupiliśmy bilet, a zwierzęta nic nie robią"

fot. Zoo Poznań Official Site / Facebook / screen
fot. Zoo Poznań Official Site / Facebook / screen

Jest apel i ostry komentarz przedstawicieli ogrodu zoologicznego.

O sytuacji informują przedstawiciele poznańskiego ZOO za pośrednictwem portalu społecznościowego, zamieszczając nagranie. "Dziękujemy osobie, która zadała sobie trud i powiadomiła nas oraz nagrała, jak dwójka zwiedzających (z dzieckiem!) rzuca kamieniami w odpoczywającego bizona. Tłumaczenie zwiedzających: "kupiliśmy bilet, a zwierzęta nic nie robią" (sic!)" - czytamy we wpisie.

"Nie napiszemy i serdecznie Państwa prosimy, byście też tego nie robili, słów, które nam się cisną na usta. Są to słowa bardzo wulgarne. Jesteśmy przekonani, że dziecko, gdy dorośnie, też będzie rzucało kamieniami w owych panów, szczególnie gdy starzy, schorowani, czy zmęczeni upałem "nic nie będą robili"" - dodali. "Wstyd nam za wielu ludzi przed rezydentami naszych wybiegów" - kończą.

To nie pierwsza sytuacja, gdy zwiedzający poznański ogród zoologiczny dręczą zwierzęta. Jedna z takich historii zakończyła się w sądzie. Mężczyzna, który 1 maja 2016 roku uszkodził siatkę otaczającą wybieg tygrysów w Nowym ZOO, a następnie przez dziurę, kijem, dręczył jednego z tygrysów, został skazany na miesiąc więzienia. Ostatecznie nie trafi za kratki. Po odwołaniu złożonym przez jego obrońcę, sąd zmienił wyrok na karę grzywny.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro