Reklama
Reklama

Uwaga! Dziura w asfalcie. Rowerzystę wyrzuciło z roweru 3 metry dalej

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Do przykrego zdarzenia doszło w poniedziałek.

Na skrzyżowaniu ulic Fabryczna/Robocza pojawiło się pęknięcie w asfalcie z ogromną dziurą, która katapultowała mnie 3 metry do przodu z roweru niszcząc go i rozwalając zakupy. Nieźle mnie poobdzierało - napisał Czytelnik epoznan.pl. Zapytany o to, czy zgłaszał dziurę oraz zdarzenie do ZDM, odpowiedział, że nie.

ZDM przypomina, że każde zniszczenie nawierzchni można zgłaszać pisząc maila na adres [email protected] lub przez aplikację Smart City.

O podobnym przypadku redakcja epozann.pl pisała na łamach w styczniu tego roku. Mężczyzna zgłosił ZDM sporych rozmiarów dziury, które zostały usunięte już kolejnego dnia. Czytelnik radził wówczas - Zamiast narzekać że nasze miasto jest rozkopane, możemy także przyczynić się do poprawy jakości dróg dla naszego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa innych. po co mamy narażać się na kosztowne wydatki związane z naprawą zawieszenia, możemy zgłaszać to ZDM.

Warto przypomnieć, że Zarządcy Dróg Miejskich w Poznaniu można zgłaszać nie tylko dziury w jezdni ale również awarię sygnalizacji świetlnej, należy zadzwonić na numer całodobowej infolinii tel. 61 661 44 02, 661 44 46. Uszkodzenia studzienek kanalizacyjnych zgłosimy dzwoniąc na numer 61 647 72 20, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro