Reklama
Reklama

Zmiana organizacji ruchu na DK92 w Swarzędzu. Ruch zostanie przełożony na jezdnię w kierunku Poznania

fot. Google street view
fot. Google street view

GDDKiA prosi kierowców o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków organizacji ruchu.

Rozpoczęły się prace związane ze zmianą organizacji ruchu na DK92 w Swarzędzu. Ruch zostanie przełożony na jezdnię w kierunku Poznania, dzięki czemu możliwa będzie rozbiórka ustroju nośnego na drugiej jezdni. W trakcie budowy ruch na drodze krajowej nr 92 zostanie utrzymany i będzie się odbywał jedną jezdnią, która na czas budowy stanie się jezdnią dwukierunkową.

Jednocześnie GDDKiA poinformowała, że zakończyły się prace związane z montażem ścianek szczelnych w pasie rozdziału oraz wycinką drzew kolidujących z inwestycją. Po przeniesieniu ruchu na jezdnię północną wiaduktu w kierunku Poznania, mają rozpocząć się prace rozbiórkowe ustroju nośnego na jezdni w kierunku Warszawy.

Umowa na rozbudowę wiaduktu została zawarta z firmą, która zadeklarowała wykonanie prac za kwotę 15 922 756,13 zł. Termin realizacji zadania to 24 miesiące od dnia podpisania umowy. Inwestycja jest finansowana ze środków budżetowych będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Kontrakt obejmuje rozbiórkę istniejącego wiaduktu, wykonanie w jego miejsce dwóch nowych obiektów spełniających obowiązujące normy i wymagania techniczne, a także przebudowę chodników pod wiaduktami wzdłuż ul. Piaski wraz z murami oporowymi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
16.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro