Reklama
Reklama

Paryż pierwszym miastem w Europie, które zrezygnowało z hulajnóg. "Teraz czas na Poznań"?

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. ZDM/AW
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. ZDM/AW

Czytelnik epoznan.pl zauważył, że w europejskiej stolicy zniknęły hulajnogi.

Paryż Pierwsze miasto, które zlikwidowało hulajnogi elektryczne, czekamy teraz na Poznań. Mam nadzieję że kolejne miasta w Polsce pójdą tym śladem, w końcu dążymy za zachodem. Mamy serdecznie dość już tego ustrojstwa. Wszędzie porozrzucane hulajnogi, niebezpieczeństwo, brawurowa jazda zagrażająca pieszym i innym uczestnikom ruchu w tym rowerzystom. Całkowity brak umiejętności zachowania się na drodze jeżdżenie po ulicach - napisał w czwartek do redakcji Czytelnik Marcin.

Redakcja epoznan.pl poruszała na łamach temat porozrzucanych hulajnóg w mieście. Miasto Poznań jeszcze w lipcu zadeklarowało, że chce uporządkować sposób zostawiania hulajnóg i dlatego jeszcze w tym roku mają powstać parkingi zbiorcze, na których będzie można zostawić rowery oraz hulajnogi. Dodatkowo hulajnogi będą wyposażone w specjalny system, który zapobiegnie zostawianiu urządzeń w przypadkowych miejscach. Operatorzy hulajnóg zadeklarowali, że zaprogramują swoje systemy w taki sposób, że nie będzie można zakończyć wypożyczenia jednośladu poza obszarem punktu.

Tymczasem Paryż, jak informuje "National Geographic", stał się pierwszą europejską stolicą, gdzie mieszkańcy i turyści nie wypożyczą już elektrycznej hulajnogi. To efekt przeprowadzonego w kwietniu referendum. W Paryżu urządzenie to miało w ostatnim czasie więcej przeciwników niż zwolenników. Przyczyną było właśnie przypadkowe zostawianie urządzeń w nieodpowiednich miejscach, przez co nierzadko stanowiło przeszkodę dla pieszego.

Czy jesteś za likwidacją hulajnóg?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
35.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro