Reklama
Reklama

Kociak znowu chwyta za serce! Zorganizuje wystawę prac seniorki chorującej na Alzheimera

fot. Arek Robi Zdjęcia / Kawiarnia Kociak - legenda Poznania
fot. Arek Robi Zdjęcia / Kawiarnia Kociak - legenda Poznania

Do jej organizacji zainspirowała właścicieli wizyta pani Halinki w kawiarni.

- Pani Halinka, chorująca na Alzheimera przyszła ze swoją pracą pt. "Radosne Bratki". Jak sama przyznała w chwili malowania jest choć na moment szczęśliwym człowiekiem, niewalczącym z ciągłym bólem - wyjaśnia Adrian, który wraz z tatą prowadzi kawiarnię Kociak na Świętym Marcinie. - Już w drzwiach Kociaka zobaczyłem, że przybycie do nas jest dla Niej dużym wyzwaniem z powodu rozwijającej się choroby. Zdezorientowana, osłabiona i utykająca usiadła przy stoliku prosząc o kawę i brzdąca. Pokazuje mi swoje prace opowiadając, którą malowała gąbką, którą pędzlem, a którą palcami. Mimo bólu w oczach pojawia się uśmiech i duma z prac. Tuż po naszej rozmowie od razu jedzie na SOR. Widać, że te prace dużo dla Niej znaczą, a sytuacja ze szpitalem tylko potwierdziła, jak bardzo zależało Pani Halince na spotkaniu - dodaje.

Właściciele ekspresowo przystąpili do akcji. Już 11 września o 19.00 organizują w Kociaku wystawę prac pani Halinki. - Będzie ona połączona z darmowymi prelekcjami nt. choroby Alzheimera oraz co ważne - pomocy dla opiekunów osób walczących z tą chorobą. Zajmie się tym projekt społeczny, który prowadzi córka Pani Halinki - Natalia i nosi nazwę Malunki Halunki.

Każdy może przyjść i zobaczyć dzieła seniorki, ale można też pomóc inaczej. - Napiszcie proszę, czy powyższa praca Pani Halinki się Wam podoba. Mam zapewnienie, że Córka Natalia przeczyta wszystkie komentarze Pani Halince. Wasz głos z pewnością da jej niesamowitą siłę - zaapelował Adrian. Komentarze można pisać pod zdjęciem w poście na FB Kociaka:


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro