Reklama
Reklama

Jest decyzja RPP w sprawie stóp procentowych. I to jaka! Świetna informacja dla posiadaczy kredytów hipotecznych!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Margaretty / Pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Margaretty / Pixabay.com

Rada Polityki Pieniężnej podjęła decyzję o obniżce stóp procentowych.

Wrzesień i październik to ostatnie miesiące przed wyborami parlamentarnymi, w których RPP może zrobić "prezent" kredytobiorcom i zacząć obniżać stopy procentowe, od których zależy wysokość rat kredytowych milionów Polaków. Pierwszy prezent właśnie otrzymaliśmy. Na środowym posiedzeniu RPP postanowiła o obniżeniu stóp o 75 punktów bazowych. Takiego scenariusza nie przewidywali nawet najbardziej optymistycznie nastawieni ekonomiści. Większość wskazywała, że do obniżki dojdzie, ale wyniesie 25 punktów bazowych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Od 7 września stopa referencyjna wyniesie już nie 6,75 procent a 6 procent. To oznacza, że raty kredytów wyraźnie spadną.

Przypomnijmy, że cykl podwyżek stóp procentowych rozpoczął się w październiku 2021 roku i trwał do września 2022 roku, gdy dokonano ostatniej podwyżki doprowadzając stopę referencyjną do wysokości 6,75 procent. Środowa obniżka jest pierwszą od maja 2020 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
33.95 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro