Reklama
Reklama

Zamknięcie dużej firmy na zachodzie regionu. Wiadomo ile osób straci pracę

fot. marmite.eu
fot. marmite.eu

Wracamy do sprawy związanej z firmą Marmite znajdującą się w Łowyniu (powiat międzychodzki)

Redakcja epoznan.pl jeszcze w sierpniu informowała o sytuacji w Marmite. Wiadomość o zamknięciu oddziału w Łowyniu była ogromnym zaskoczeniem dla lokalnej społeczności, ponieważ oddział ten dopiero 5 lat temu został tam otwarty po tym, jak spółka kupiła zakład od Christianapolu.

Marmite jest wiodącym międzynarodowym producentem najwyższej jakości wanien, umywalek i brodzików prysznicowych wykonanych z materiału Mineral Composite. Od 50 lat obsługujemy produkty OEM i ODM, dostarczając je naszym klientom na całym świecie - tak o sobie pisała firma jeszcze 5 lat temu po otwarciu zakładu w Łowyniu.

Jeszcze pod koniec sierpnia nie było wiadomo, ile osób straci pracę, ponieważ firma planowała przenieść pracowników do zakładu w podpoznańskim Zakrzewie. Pracodawca miał zapewnić im dojazd.

We wtorek portal "Międzychód Nasze Miasto" poinformował, że w związku z zamknięciem firmy w Łowyniu około 50 osób straci pracę, już otrzymali wypowiedzenia umów - Reszta załogi, czyli około 100 osób podejmie pracę w innym oddziale tej firmy pod Poznaniem. Nadal nie wiadomo, co stanie się z nieruchomościami w Łowyniu.

Media próbowały skontaktować się z przedstawicielem firmy, ale bezskutecznie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro