Reklama
Reklama

Zwolnienia grupowe na zachodzie regionu

fot. marmite.eu
fot. marmite.eu

Firma Marmite zamyka otwarty zaledwie pięć lat temu oddział w Łowyniu na terenie powiatu międzychodzkiego.

Jak kilka dni temu podał portal miedzychod.naszemiasto.pl, decyzja jest ogromnym zaskoczeniem. Pięć lat temu oddział Marmite w Łowyniu został otwarty po tym, jak spółka kupiła zakład od Christianapolu (ten natomiast ogłosił wcześniej upadłość). Produkowano tu innowacyjne brodziki na nowoczesnej linii produkcyjnej, w którą zainwestowano wiele milionów złotych.

Lokalny portal zauważa, że inwestycja firmy Marmite była jedną z największych w gminie Międzychód i wierzono, że poprawi sytuację gospodarczą w tym rejonie. Tymczasem pod koniec lipca pracowników poinformowano, że oddział zostaje zamknięty. Wszyscy pracownicy poszli natomiast na urlopy wypoczynkowe. Firma obecnie nie odniosła się do tych doniesień. Wiadomo jednak, że do Powiatowego Urzędu Pracy trafiła informacja o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych.

Obecnie nie wiadomo, ile osób straci pracę. Spółka chce bowiem, by pracownicy z Łowynia przeszli do zakładu w podpoznańskim Zakrzewie. Pracodawca miałby im zapewnić dojazd (to ponad godzina drogi w jedną stronę). Jeśli pracownicy nie będą chcieli pracować w Zakrzewie, dostaną wypowiedzenia.

Miedzychod.naszemiasto.pl podaje, że w firmie mogło pracować około 200 osób. Przyszłość obiektów z Łowynia nie jest znana. Portal nieoficjalnie ustalił, że mogą zostać sprzedane.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro