Reklama
Reklama

Fundacja "Viva" złożyła petycję u prezydenta Jacka Jaśkowiaka z apelem o wprowadzenie zakazu handlowania na targu "Sielanka"

fot. Fundacja "Viva!"
fot. Fundacja "Viva!"

"Viva!" domaga się zakazu sprzedawania żywych zwierząt.

Wolontariuszki z Fundacji złożyły w piątek w gabinecie Jacka Jaśkowiaka petycję, której głównym postulatem jest zakaz sprzedaży żywych zwierząt na poznańskiej "Sielance".

Jak informuje Fundacja "Viva!" pod petycją podpisy złożyło ponad 5569 osób.

Na targu od lat odbywa się kontrowersyjny handel zwierzętami, podczas którego ma miejsce łamanie przepisów prawa, a sytuacja, pomimo wielu doniesień medialnych, nie zmienia się - relacjonuje "Viva!"

Mamy nadzieję, że Prezydent Miasta poważnie potraktuje sprawę i doprowadzi do zakazu handlu żywymi zwierzętami na targu, który prosperuje na terenie miejskim. Od lat mieszkańcy i media informują i zgłaszają problemy związane z niewłaściwym traktowaniem zwierząt na targu czy nielegalnym handlem na jego terenie i w okolicach. Przez tyle lat nie było tam należytej kontroli weterynaryjnej, trzeba takie miejsce zamknąć i oszczędzić zwierzętom cierpienia - powiedział Łukasz Musiał koordynator kampanii Stopklatka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
31.94 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro