Reklama
Reklama

Pielgrzymka do Medziugorie zakończona tragicznym wypadkiem w Chorwacji. Jej organizator stanie przed sądem

fot. PAP/PIXSELL
fot. PAP/PIXSELL

Do tragedii doszło w ubiegłym roku, a wśród ofiar byli Wielkopolanie.

Na początku sierpnia 2022 roku w Chorwacji doszło do wypadku polskiego autokaru z pielgrzymami, którzy zmierzali do bośniackiego Medziugorie. Zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne, w tym 19 poważnie. Na pokładzie znajdowało się m.in. 18 mieszkańców naszego województwa. Niestety, wśród ofiar byli również Wielkopolanie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak informuje RMF FM, do sądu trafił akt oskarżenia wobec Jarosława M., który był organizatorem pielgrzymki. Okazało się, że prowadząc działalność jako firma "U Brata Józefa" od 2017 roku nie miał on wpisu do rejestru, który jest wymagany prawem. Co więcej, działał też jako organizator turystyki, choć nałożono na niego 3-letni zakaz prowadzenia takiej działalności. Zakaz dostał w październiku ubiegłego roku, już po wypadku autokaru w Chorwacji, ale wciąż prowadził swój biznes, tylko pod inną nazwą biura.

Jarosławowi M. grożą trzy lata więzienia. Wcześniej umorzono śledztwo przeciwko sprawcy wypadku. Kierowca autobusu bowiem zginął w jego wyniku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
23.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro