Reklama

W Poznaniu wybrano Najlepszego strażnika 2023 roku. Pracuje na Grunwaldzie

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Do XV jubileuszowej edycji przystąpiło 13 funkcjonariuszy.

Rocznie poznańscy strażnicy interweniują w blisko 80 tys. spraw, będących w ich kompetencjach.

"Chciałbym podziękować za codzienną pracę na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców, za zaangażowanie i podejmowanie wielu interwencji. Ich liczba pokazuje potrzebę funkcjonowania straży miejskiej, ale również zaufanie mieszkańców do tej służby. Gdyby bowiem straż była nieskuteczna, to nie byłoby blisko 80 tysięcy interwencji rocznie" - mówił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, podkreślając rolę i znaczenie tej formacji dla porządku i poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Poznania.

"Dzień Straży Gminnej to coroczne święto, kiedy możemy nagradzać i wyróżniać najlepszych. Podsumowujemy wtedy całoroczną pracę poznańskich strażniczek i strażników oraz pracowników cywilnych" - zaznaczał Waldemar Matuszewski, Komendant Straży Miejskiej Miasta Poznania (SMMP).

Uroczystość w Sali Białej UMP w związku z przypadającym na 29 sierpnia - Dniem Straży Gminnej, była okazją nie tylko do wręczenia awansów na wyższe stanowiska służbowe, ale też do wyróżnienia najlepszych.

Jak przekazano, Najlepszy strażnik 2023 roku został wyłoniony nie tylko na podstawie efektów całorocznej pracy, ale także na podstawie wyników testu z wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, takich jak kontakt z mieszkańcem, właściwe posługiwanie się terminologią prawną, oraz sporządzanie dokumentacji służbowej. Decyzją Kapituły Konkursu Najlepszym strażnikiem 2023 roku został Radosław Weber. Od 2019 roku pracuje on w referacie Grunwald.

Najbardziej zaangażowanym wręczono nagrody i wyróżnienia. "Operatorzy monitoringu miejskiego zostali docenieni za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych oraz za szczególne osiągnięcia na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego. Strażników ceremoniału miejskiego wyróżniono za profesjonalizm, dyspozycyjność oraz wzorowe wypełnianie obowiązków. Z kolei za całokształt pracy na rzecz społeczności lokalnych nagrody wręczono strażnikom rejonowym, którzy współpracują z radami osiedli" - informują miejscy urzędnicy.

#sm
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro