Reklama

Szczury w mieszkaniu na ratajskim osiedlu? Mieszkaniec: "Przenoszą się z piwnic". Spółdzielnia: "nie mamy zgłoszenia"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Brett Jordan / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Brett Jordan / unsplash.com

Do takiego incydentu miało dojść na osiedlu Oświecenia.

O sprawie poinformował nas Czytelnik. Jak pisze, chodzi o blok numer 65 - 69. - Od dłuższego czasu w tym bloku są szczury. Problemem jest to, że szczury z piwnic przenoszą się do mieszkań - wyjaśnia. W mieszkaniu jego rodziny pojawił się dorosły szczur. - W wyniku jego bytowania zniszczeniu uległ sprzęt AGD, spłuczka w toalecie, no i pies uległ zatruciu (prawdopodobnie szczur poślinił jego karmę). Koszt leczenia psa i napraw doraźnych wyniósł ponad tysiąc złotych. Sąsiedzi w swoim mieszkaniu mieli osiem szczurów, tam również zniszczeniu uległ sprzęt AGD - dodaje.

Nasz Czytelnik sugeruje, że spółdzielnia o sprawie wie, ale nic nie robi. - Wiadomo, że szczury z piwnic przenoszą się do mieszkań. Niestety w takim przypadku mieszkańcy muszą na swój koszt usuwać szczury, bo Spółdzielnia Mieszkaniowa twierdzi, że odpowiada tylko za piwnice! Niby wykładają jakąś trutkę, ale to jest po prostu proforma, żeby mieszkańcy nie mogli zarzucić, że nic nie robią z problemem. Absolutnie nie ma mowy, aby spółdzielnia zwracała koszty odszczurzania mieszkań, partycypowała w kosztach napraw - kończy.

Skontaktowaliśmy się z SM Osiedle Młodych. - Miasto Poznań od 2022 roku wprowadziło obowiązkową deratyzację dwa razy w roku, które każde Kierownictwo Osiedli przeprowadza w wyznaczonych terminach. Ponadto jednak Kierownictwo Osiedli Jagiellońskiego, Oświecenia i Powstań Narodowych od wielu lat prowadzi deratyzację całoroczną w ramach umowy z firmą specjalistyczną, która wykłada trutki we wszystkich budynkach w piwnicach. W przypadku kiedy do któregoś z mieszkań dostanie się szczur i fakt ten zostanie zgłoszony, Kierownictwo Osiedli kontaktuje się z ww. firmą, która podejmuje działania w celu likwidacji szczurów i zabezpieczenia danego mieszkania, aby podobna sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości. W zabezpieczeniu ewentualnych otworów, przez które przechodzą szczury do mieszkania uczestniczy także Dział Techniczny Kierownictwa Osiedli - podaje szefostwo osiedli. - Do tej pory do Kierownictwa Osiedli nie wpłynęło żadne zgłoszenie z budynku na os. Oświecenia 65-69 w związku z tym niemożliwe było podjęcie działań. Prosimy więc mieszkańców, którzy borykają się z przedmiotowym problemem o kontakt telefoniczny - 61 877 39 31 lub mailowy - [email protected].

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
13.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro