Reklama

"Nie wzywać pogotowia dla tego pana! Ten pan jest pijany jak bela!" Takie ogłoszenie pojawiło się w poznańskich mediach społecznościowych

fot. Nieformalna Grupa Jeżycka
fot. Nieformalna Grupa Jeżycka

O sytuacji poinformowała redakcję epoznan.pl Czytelniczka.

Ogłoszenie pojawiło się w poznańskiej grupie sąsiedzkiej na Facebooku. Internauta wraz z ogłoszeniem opublikował wizerunek człowieka, który wygląda na potrzebującego pomocy.

Nie wzywać pogotowia dla tego pana! Ten pan jest pijany jak bela! Gdy inni potrzebują pomocy, to brak jest karetek. A dla pijaka codziennie przyjeżdżają!

Tak brzmiała treść ogłoszenia.

Trzeba zainteresować się tym panem. Przebywa na rynku Jeżyckim i również sypia na straganach - napisała do redakcji Czytelniczka.

O podobnych przypadkach redakcja epoznan.pl pisała na łamach wielokrotnie. Straż Miejska wraz z pracownikami MOPR-u podczas patroli nakłaniają osoby bezdomne do korzystania z pomocy. Często jednak osoby te nie chcą się zgodzić na taką pomoc, ponieważ warunkiem jest zachowanie trzeźwości.

Najtrudniejszym przypadkiem w Poznaniu w ostatnim czasie był mężczyzna z gnijącymi nogami, który leżał często na ławkach pod wiatami przystankowymi. Kilka razy przyjeżdżało do niego pogotowie, ale mężczyzna odmawiał leczenia, aż wreszcie pod wpływem długich rozmów z pracownicą socjalną zgodził się na przyjęcie pomocy i rozpoczęcie leczenia, o czym pisaliśmy tutaj.

Wracając do tematu ogłoszenia w sprawie bezdomnego z Jeżyc, warto przypomnieć, że publikowanie cudzego wizerunku bez zgody podlega karze. Eksperci z "Lex Digital" podpowiadają, że zgodnie z art. 81. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej.

Jeśli rozpowszechnianie wizerunku doprowadziło do szkód, osoba poszkodowana może żądać, aby osoba odpowiedzialna usunęła skutki swojego działania. Jeśli zdjęcie osoby zostało umieszczone w Internecie, albo stało się dostępne niezamkniętemu kręgowi osób i zostało rozpowszechnione dalej, poszkodowany lub poszkodowana mogą żądać aby sprawca doprowadził do usunięcia zdjęć z innych stron, czy też publicznie przeprosił za swoje działania - radzą eksperci z "Lex Digital".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro