Reklama
Reklama

Osiem gwiazdek na nagrobku emerytowanej nauczycielki. Zarządca cmentarza chce ich usunięcia, rodzina się nie zgadza

fot. TVP3 Poznań
fot. TVP3 Poznań

Wracamy do tematu.

Sprawę ośmiu gwiazdek nagłośniła TVP3 Poznań. Wskazywano, że osiem gwiazdek to symbol i ocenzurowana wersja hasła "Je**ć PiS", które jest popularne od mniej więcej 3 lat. Gwiazdki umieszczono na nagrobku kobiety, która zmarła w tym roku, a za życia w mediach społecznościowych miała umieszczać "wiele wulgarnych i obelżywych wpisów o charakterze politycznym".

Jak podawaliśmy już na epoznan.pl, zarządca cmentarza z Międzychodu, gdzie znajduje się nagrobek, zapowiadał wyjaśnienie tej sytuacji z dysponentem nagrobka. Gazeta Wyborcza skontaktowała się z rodziną zmarłej nauczycielki. Okazało się, że wyrycie ośmiu gwiazdek na nagrobku było ostatnią wolą kobiety, która zmarła wiosną po ciężkiej walce z rakiem. Rodzina jest oburzona stanowiskiem zarządcy cmentarza i materiałem TVP3 Poznań. Zapowiadają, że jeśli zarządca będzie kazał im gwiazdki usunąć, spotkają się z nim w sądzie.

Znajomi opisują zmarłą jako osobę, która nigdy nie miała nic wspólnego z hejtem. Mieszkańcy Międzychodu także nie rozumieją nagonki na zmarłą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
12.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro