Reklama
Reklama

Szpital odstrasza gołębie dźwiękami egzotycznego ptactwa. Mieszkańcy okolicy mają dość

fot. Piotr Krajewski / Alstal
fot. Piotr Krajewski / Alstal

W Gnieźnie.

O sprawie napisał portal gniezno24.com, a problem dotyczy Szpitala Pomnik Chrztu Polski. Na dachu obiektu zainstalowano urządzenie, którego zadaniem jest odstraszanie gołębi. Ptaki stanowią dla szpitala duży problem - latają bowiem przy centralnych wentylacjach i zostawiają tam mnóstwo odchodów. Lecznica próbowała różnych opcji, ale dopiero urządzenie emitujące dźwięki egzotycznego ptactwa jest skuteczne.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Niestety, ale dźwięk nie pozostaje obojętny dla mieszkańców okolicy. Jeden z nich napisał do lokalnego portalu skarżąc się, że dźwięk jest emitowany od 6.00 do 19.00 co 3-5 minut i nie idzie przy tym normalnie funkcjonować. - To jest nie do wytrzymania - napisał. Dźwięk słychać nawet na cmentarzu, również w trakcie pogrzebów.

Dyrekcja szpitala wyjaśnia, że po takich doniesieniach urządzenie przyciszono, a jego głośność zostanie wyciszona maksymalnie. Jeśli natomiast to nie pomoże, lecznica prawdopodobnie zrezygnuje z takiego sposobu na walkę z gołębiami.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
52.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro